ŻALUZJE

Verticale (żaluzje pionowe)

Żaluzje pionowe często spełniają jednocześnie funkcję firanki i zasłony w mieszkaniach, biurach i innych lokalach użytkowych. Dają ogromne możliwości aranżacyjne, dzięki czemu mamy możliwość stworzenia indywidualnego, niepowtarzalnego wystroju wnętrza.
Zalicza się do najczęściej stosowanych osłon przeciwsłonecznych. Dodatkowo niektóre materiały wykorzystywane do tworzenia żaluzji mają atesty higieniczne oraz na niepalność, dzięki temu mogą być montowane w pomieszczeniach instytucji publicznych takich jak szkoły, szpitale czy banki.

Żaluzje wertykalne wykonane są z pasków tkaniny poliestrowej. Montuje się je na obrotowych wieszakach przesuwających się w szynie. Żaluzje pionowe zazwyczaj montowane są do sufitu lub ściany nad otworem okiennym.
Verticale są łatwe w utrzymaniu czystości. W razie zabrudzenia wystarczy jedynie przetrzeć wilgotną szmatką. Przy niewielkim zabrudzeniu można delikatnie przetrzeć materiał miękką gąbką do ścierania.

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe dzięki nowoczesnemu wyglądowi idealnie nadają się do montażu na nowoczesnych oknach aluminiowych, drewnianych oraz pcv.
Dzięki swej wysokiej odporności na wodę żaluzje aluminiowe znajdują idealne zastosowanie w pomieszczeniach łazienkowych, kuchennych.

Żaluzje aluminiowe po zamknięciu nie zasłaniają w 100 %. Tworzy się niesamowity dla oka efekt podobny do przyciemnianej szyby.
Do głównych zalet żaluzji aluminiowych możemy zaliczyć to, że chronią pomieszczenia przed słońcem oraz minimalizują nagrzewanie powietrza w pomieszczeniu.

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane były to piękna i klasyczna forma ochrony przed słońcem. Nadaje mieszkaniu subtelnego piękna i naturalnego charakteru.
Żaluzje drewniane mają bogatą historię stosowania i towarzyszom ludziom już od średniowiecza, chroniąc domostwa najpierw w krajach arabskich, potem w Europie.

Żaluzje drewniane mogą zostać zamontowane na wszelkiego typu oknach, drzwiach balkonowych, tarasowych, szklonych ścianach działowych itp.
Żaluzje drewniane nadają wnętrzu uroku i niepowtarzalnego wyglądu. Szeroki wybór odcieni oraz drewna używanego do produkcji pozwalają bez problemu dopasować je do odcieni mebli, parkietu, blatu kuchennego.