MOSKITIERY

Moskitiery drzwiowe

Moskitiery – to siatki na owady, które montujemy na okna lub drzwi. Stanowią jedyne i niezastąpione 100% zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju owadami.
Znajdują zastosowanie przede wszystkim w budownictwie nowej generacji, chociaż coraz częściej montowane są również w oknach starego typu.

Na oknach montowane są najczęściej siatki osadzone na aluminiowej ramce. Ramka wkładana jest do okna i zaczepiana cienkimi blaszkami aby nie wypadła. Jest to system zupełnie bezinwazyjny.
Moskitiery rolowane są zwijane do aluminiowej kasety górnej analogicznie jak odbywa się to w roletach w kasecie. Posiadają boczne prowadnice. System sterowany dolną listwą którą zakończona jest siatka moskitiery. Posiadają możliwość rozwijania i zwijania moskitier dobrowolnie w każdym momencie.

Moskitiery okienne

Systemy moskitier idealnie znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju restauracjach, barach, kawiarniach oraz innych punktach gastronomicznych. Coraz chętniej moskitiery montowane są w biurach oraz innych pomieszczeniach.
Moskitiery to nic innego jak siatka wykonana z włókna szklanego montowana na oknach oraz drzwiach aby uchronić nasze mieszkanie przed komarami , muchami i innym robactwem.

Najskuteczniejsze moskitiery drzwiowe są montowane w formie drzwi na zawiasach. Stosuje się je głównie na stolarkę drzwiową. Otwierają się na zawiasach i zamykają za pomocą magnesów. Posiadają klamkę jak w przypadku normalnych drzwi za pomocą której otwiera się moskitierę.
Moskitiery w zależności od typu dzielimy na okienne - ramkowe , drzwiowe oraz rolowane. Te ostatnie mają zastosowanie zarówno na drzwiach jak i oknach.